START
WPROWADZENIE
AROMAMARKETING
AROMATERAPIA
SWIAT PERFUM
PUBLIKACJE BRANZOWE
GALERIA
GALERIA VIDEO
FORUM
SKLEP
Aromatyczne podróże
NEWSLETTER
O NAS
REKLAMA
PARTNERZY
Dodaj artykuł
Kontakt

Nie pamiętam hasła!
Olejki do kąpieli w aromaterapii
ImageCiepła kąpiel to najlepszy sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu w pracy czy domu. Od wieków ludzie doceniają relaksacyjne i lecznicze właściwości cieplej wody. Obecnie robimy jednak krok do przodu i dodajemy odrobinę ciepła w postaci zapachowych olejków do kąpieli.

Olejki do kąpieli szybko stały się wybornymi towarami do relaksującej kąpieli. Nie tylko nadają naszej kąpieli inny wymiar  poprzez wspaniałe zapachy, lecz także posiadają właściwości lecznicze, które każdy z nas doceni. Dla przykładu, dodając olejek z pelargonii można załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego, a także bóle i zapalenia stawów. Olejek z miry pomaga w przypadku zaburzeń układu oddechowego oraz układu trawiennego pobudzając organy trawienne. Regularne stosowanie olejków do kąpieli zmiękcza i ożywia ciało, eliminuje suche partie i otwiera pory, pozwalając przeniknąć olejkowi w głąb skóry.

Olejki do kąpieli są często mieszanką wyciągów z sezamu, orzechów, jojoba, kokosów lub oleku zawierającego witamina E. Ceny olejków bardzo się od siebie różnią, więc ich wybór jest kwestią indywidualną. Na przykład, czysty olejek zawierający witaminę E może do tanich nie należeć,  mimo to przygotowana w domu naturalna mieszanka z orzechów czy oliwy nie wyniesie nas drogo. Niemniej jednak coraz bardziej popularne stają się bezzapachowe olejki do kąpieli, wybierane przez tych, którym zależy przede wszystkim na odpowiednim nawilżeniu skóry.

Olejki przynoszą również korzyści psychiczne, ponieważ większość ludzi uwielbia zapach swojej emulsji do kąpieli. Aromaterapia jest popularną formą relaksu, a tego typu olejki mają w tym swój udział. Dodając swój ulubiony olejek zapachowy kąpiel staje się niezwykłym doświadczeniem, wpływającym pozytywnie zarówno na ciało jak i umysł. Znanymi elementami aromaterapii są: ylang ylang, róża, drzewo cytrusowe, lawenda, cukrownica trójlistna, bergamotka i krwawnik pospolity. Uwaga, sprawdź składniki  zanim je ze sobą wymieszasz, ponieważ może się okazać, iż masz uczulenie na któryś z nich np., orzechy, migdałowiec. Olejki z kończyny czy czarnego pieprzu często stanowią element kompozycji zapachowej, chociaż mogą podrażniać skórę, dlatego należy je stosować w małych i wyważonych ilościach.

Przygotowanie własnego olejku do kąpieli jest zadaniem dość prostym. Bazy i składniki olejku można bez problemów dostać u producentów, a nawet w sklepach spożywczych. Przepisów na tego typu olejki jest mnóstwo, a  przygotowanie własnego daje uczucie satysfakcji  oraz jest zabawną drogą do urozmaicenia kąpieli.

 

tłum. Magdalena Gzara

 
następny artykuł »Copyright C 2008 Zapachowy.pl
powered by: strony internetowe Łódź - EUROBEST.PL