START
WPROWADZENIE
AROMAMARKETING
AROMATERAPIA
SWIAT PERFUM
PUBLIKACJE BRANZOWE
GALERIA
GALERIA VIDEO
FORUM
SKLEP
Aromatyczne podróże
NEWSLETTER
O NAS
REKLAMA
PARTNERZY
Dodaj artykuł
Kontakt

Nie pamiętam hasła!
Sposób na letnią chandrę
ImageW parze z przyjemnościami, jakie niesie nam lato idą też niestety fale męczących upałów, bolesne oparzenia słoneczne oraz uciążliwe komary. Tom Havran, odpowiedzialny za rozwój  produktów w firmie Aura Cacia, udziela kilku cennych wskazówek w jaki sposób przy pomocy olejków eterycznych sprawić, by okres wakacyjny był jeszcze bardziej przyjemny.
 
Nie daj się pokonać upałowi nawet jeśli w pobliżu nie ma klimatyzacji. Skuteczność podręcznego wachlarza może być znacznie zwiększona jeśli rozpylimy kilka kropli odświeżającego olejku z mięty pieprzowej. Ponadto, w celu odstraszenia komarów należy rozpylić na wachlarz kilka kropli olejku z citronelli.

Skoro jesteśmy już przy komarach –po upieczeniu hot dogów i hamburgerów na grillu można podgrzać garnek z wodą dodając do niego odstraszające owady olejki aromatyczne o zapachu citronelli, palmarosy, trawy cytrynowej, geranium czy lawendy. Aby uwydatnić doznania do wywaru można dodać rośliny aromatyczne, na przykład liście mięty pieprzowej, cytrynę, listki rozmarynu oraz tymianku.

Natomiast w przypadku oparzeń słonecznych, przed wyjściem z domu oraz zastosowaniem tradycyjnego kremu z filtrem, zaleca się użycie naturalnego masła shea jako bazy (aczkolwiek nie może być ono traktowane jako zamiennik sprawdzonego balsamu chroniącego przed promieniami!). Można je zrobić domowym sposobem – wystarczy roztopić około 100g masła shea z  30ml olejku winogronowego lub jojoba. Następnie pozostawić mieszankę w chłodnym miejscu do momentu, gdy uzyska "mglisty" kolor. Po chwili dodać 18 kropli lawendowego olejku aromatycznego i przelać mieszankę do małego słoika. Przed zastosowaniem kremu z filtrem należy rozsmarować domowej roboty masło do ciała.

A może jest już za późno, aby zapobiec oparzeniom słonecznym? Lecznicze środki do pielęgnacji skóry nie bez powodu zawierają kojący lawendowy olejek aromatyczny. Również  i tym razem lawendową mgiełkę do ciała można wykonać domowym sposobem: wymieszaj w butelce z rozpylaczem około 120ml czystej wody lub ostudzonego naparu z mięty pieprzowej z jedną łyżką stołową soku bądź wyciągu z aloesu, 21 kroplami lawendowego olejku aromatycznego oraz 6 kroplami olejku z mięty pieprzowej. Następnie potrząśnij i spryskaj swoje spięte ciało.
 
 
 
tłum. Katarzyna Zielińska
 
źródło: Now Smell This
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »Copyright C 2008 Zapachowy.pl
powered by: strony internetowe Łódź - EUROBEST.PL