START
WPROWADZENIE
AROMAMARKETING
AROMATERAPIA
SWIAT PERFUM
PUBLIKACJE BRANZOWE
GALERIA
GALERIA VIDEO
FORUM
SKLEP
Aromatyczne podróże
NEWSLETTER
O NAS
REKLAMA
PARTNERZY
Dodaj artykuł
Kontakt

Nie pamiętam hasła!
Dom pachnący Świętami
Image O zapachach wypełniających zatopiony w świątecznym szaleństwie dom.


Cynamon, wanilia, imbir, migdał to zapachy, które chyba każdemu kojarzą się ze Świętami. Podczas przedświątecznych przygotowań wypełniają domy i tworzą jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną i magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.


Image

 

    Święta za pasem. Już niedługo ogarnie nas szał  wybierania prezentów, gruntownych porządków, przygotowywania tradycyjnych, wigilijnych potraw. Nie ulega wątpliwościom, że okres Świąt jest czasem magicznym. Ich atmosfera udziela się niemalże każdemu. Chcąc nie chcąc, na każdym kroku zetkniemy się z przedświąteczną gorączką. Ulice i sklepy rozbrzmiewają melodią kolęd, witryny butików, przystrojone choinkami, bombkami i łańcuchami, kuszą swoją ofertą, a ludzie są bardziej serdeczni, pomocni i otwarci na drugiego człowieka. Równie ważną rolę w budowaniu świątecznego nastroju odgrywają zapachy jednoznacznie kojarzące się ze Świętami Bożego Narodzenia.
 O tym, ze dużymi krokami zbliża się ten cudowny czas informuje, na parę dni przed Świętami, zapach.... porządku.  Woń świeżo wypranej pościeli, wykrochmalonych obrusów, wyprasowanej odzieży a w końcu przeróżnych środków czystości wypełnia cały dom. Przygotowania świąteczne nie kończą się jednak na sprzątaniu. Gdy dom pachnie już świeżością, można przenieść się do kuchni i zacząć przygotowywanie wigilijnych potraw: zupy grzybowej, smażonego karpia, bigosu, pieczonego mięsa, piernika. Aromaty przypraw korzennych, kiszonej kapusty, grzybów, maku, śliwek wydobywające się z kuchni tworzą uroczysty, świąteczny nastrój, sprawiają, że domownicy, podczas chłodnych, zimowych dni, spieszą z dworu, by móc się nimi rozkoszować.
 
 
Image
 
    Zastanawiając się nad zapachami Świąt, nie można zapomnieć o ich nieodzownym elemencie — choince. Woń igliwia, najczęściej świerku lub jodły to jeden z najistotniejszych aromatów unoszących się w domu podczas grudniowych Świąt. Nie wszyscy jednak decydują się w żywe drzewko, wiele osób, ze względów praktycznych wybiera sztuczną choinkę, która niestety pozbawiona jest charakterystycznego zapachu lasu. Nie oznacza to jednak, że muszą z tego aromatu zrezygnować. Na rynku bowiem znajdą mnóstwo odświeżaczy powietrza, kadzidełek i olejków o zapachu igliwia.
Sztuczne zapachy Świąt polecane są również dla osób zapracowanych, którym praca uniemożliwia świąteczne przygotowania. Dla tych, którym ograniczenia czasowe nie pozwalają na pichcenie wigilijnych potraw, producenci olejków i kadzidełek,  przygotowali specjalną ofertę wprowadzając zapachy: pomarańczy, wanilii, imbirowego ciastka, pieczonych jabłek, grzanego wina oraz piernika.
 
 Powstałe naturalnie jak i sztucznie, aromaty Świąt Bożego Narodzenia pełnią bardzo ważną rolę w stwarzaniu niecodziennej, ciepłej,  pełnej dobroci i miłości atmosfery. Wpłyną one na dobre samopoczucie zaproszonych przez nas członków najbliższej rodziny i przyjaciół i sprawią, że Święta będą niezapomniane.
Agnieszka Kazuń


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »Copyright C 2008 Zapachowy.pl
powered by: strony internetowe Łódź - EUROBEST.PL